Lafarge obejmuje pełną kontrolę nad firmą Contractor | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Lafarge obejmuje pełną kontrolę nad firmą Contractor

Lafarge obejmuje pełną kontrolę nad firmą Contractor

Lafarge obejmuje pełną kontrolę nad firmą Contractor
Styczeń 21
11:54 2015

Lafarge przejął pełną kontrolę nad krakowską spółką Contractor stając się jej jedynym udziałowcem. To strategiczne posunięcie pozwoli na umocnienie pozycji Lafarge na rynku Polski południowej, a Małopolska i Śląsk dołączą do Warszawy, Poznania i Trójmiasta jako kluczowe obszary w rozwoju działalności betonowej Lafarge w Polsce.

Włączenie spółki Contractor do Grupy Lafarge daje jej możliwości rozwoju w dwóch obszarach: kultury bezpieczeństwa oraz innowacyjności i jakości produktów. Inwestujemy w bezpieczeństwo naszych pracowników oraz podwykonawców. Inwestujemy także w technologię produkcji unikatowych na polskim rynku produktów specjalnych – powiedział Janusz Miłuch, dyrektor generalny linii produktowej betonu Lafarge w Polsce. – Już dzisiaj nasze produkty specjalne Agilia Sols A oraz Artevia dostępne są w wytwórniach Contractora w Krakowie i Czernichowie, a od kwietnia będą mogli z nich również korzystać klienci węzłów w Tychach i Tarnowie – dodaje Miłuch.

Lafarge to także dbałość o środowisko naturalne, przejawiająca się również przy wyborze dostawców do naszych zakładów. Od października 2013 roku Spółka Lafarge Kruszywa i Beton posiada certyfikaty Systemu Zarządzania Środowiskowego zgodnie z wymaganiami normy ISO 14001:2004, rokrocznie zwiększając liczbę certyfikowanych wytwórni.

Contractor został założony w 1991 roku i posiada obecnie 8 zakładów betoniarskich: dwa w Krakowie (przy ulicy Fredry i Bociana), w Czernichowie, Tarnowie, Katowicach, Oświęcimiu, Tychach i Chrzanowie. Zatrudnia ponad 60 osób. W 1997 roku Lafarge objął mniejszościowy 34-procentowy pakiet udziałów w spółce Contractor. Z dniem dzisiejszym Lafarge stał się jedynym udziałowcem spółki i wraz z wytwórniami firmy Contractor oraz wytwórniami mobilnymi, Lafarge posiada własną sieć dystrybucji złożoną z 43 zakładów produkujących beton w całej Polsce, obsługując setki klientów dziennie. Dodatkowo poprzez umowy licencyjne produkty specjalne Lafarge są dostępne u trzech partnerów naszej firmy w Polsce środkowej.

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *