Jak zaaranżować przydomowy taras | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Jak zaaranżować przydomowy taras

Jak zaaranżować przydomowy taras

Jak zaaranżować przydomowy taras
Marzec 28
10:34 2014

Lato tuż tuż… Do łask wracają zapomniane zimą balkony i tarasy, na których najchętniej delektujemy się pierwszymi promieniami słońca. Podpowiadamy, jak bez dużych nakładów czasu i pieniędzy zaaranżować przydomowy taras.

Ciepłe wiosenne dni zwiastują rychłe nadejście tego okresu w roku, który najchętniej spędzamy na zewnątrz. Niedzielne, rodzinne śniadanie lub chwila popołudniowego relaksu na pomysłowo zaaranżowanym tarasie, to marzenie wielu z nas. Wato uświadomić sobie, że od marzeń do rzeczywistości wiedzie w tym przypadku niedługa i bardzo prosta droga.

Taras szybki i komfortowy

deska tarasowa duofuse Podstawowym dylematem, jaki napotykamy, chcąc zainwestować w jakikolwiek element przydomowej architektury, jest wybór materiałów budowlanych. Estetyczny taras niejedno ma imię. Do jego wykonania możemy użyć zarówno ponadczasowego drewna, jak i dopasowanych do elementów wykończenia budynku płytek. Jako materiał wykończeniowy sprawdzają się także np. ile by chcieli na przydomowe prace. Zabiegani i zapracowani, powinni wykorzystać nowoczesne materiały, które powstały po to, by wydobyć i połączyć najlepsze cechy surowców naturalnych i tworzyw sztucznych. Jednym z takich rozwiązań jest kompozyt drewniany. Pod tą dość tajemniczo brzmiącą nazwą kryje się bardzo estetyczny oraz jednocześnie praktyczny materiał. Jfantazyjne kamienie ozdobne. W tym estetycznym wymiarze wszystko zależy od naszego gustu, wyobraźni i… wytrwałości. Będzie nam ona potrzebna, gdyż wybierając tradycyjne materiały , musimy się liczyć z czasochłonnym procesem budowy, montażu i późniejszej konserwacji. Nie jest to więc opcja last minute, tylko rozwiązanie dla osób dysponujących dużą ilością czasu, zaangażowanych w aranżację przestrzeni wokół siebie. Drewno wymaga impregnacji, płytki ceramiczne się wykruszają i wymagają wymiany. Na szczęście jest opcja dla tych z nas, którzy ze względu na pracę czy inne obowiązki nie mogą poświęcić tyle czasu, jego zalety są nie do przecenienia – Kompozyt drewniany jest wykonany z równych proporcji mączki drzewnej i PVC. To połączenie daje nie tylko naturalny wygląd, który do złudzenia przypomina drewno. Jego główną zaletą jest bezproblemowe utrzymanie, brak konieczności konserwacji i łatwość montażu. – wyjaśnia B. Korzeniewski, doradca techniczny firmy Plastivan, zajmującej się produkcją i dystrybucją materiałów m.in. z kompozytu. – System kompozytowych desek tarsowych Duofuse to także gwarancja bezpieczeństwa. Kompozyt jest materiałem ekologicznym. Nie zawiera ołowiu, jest neutralny dla alergików, nie jest łatwopalny – dodaje Korzeniewski.

Ponadto montaż kompozytowego systemu tarsowego cechuje niespotykana prostota i powtarzalność. Dużą zaletą jest możliwość wykonania „na sucho”. Polega to na mocowaniu desek do specjalnych rusztów, bez konieczności użycia klejów czy zapraw, dzięki czemu prace trwają krótko i mogą być wykonywane przy każdej pogodzie.
Jak widać, aby stać się właścicielem pięknego tarasu wystarczy naprawdę niewiele: tylko kilka prostych kroków i … słoneczna pogoda.

fot. PLASTIVAN

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *