Bloczki silikatowe i budownictwo zrównoważone | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Bloczki silikatowe i budownictwo zrównoważone

Bloczki silikatowe i budownictwo zrównoważone

Bloczki silikatowe i budownictwo zrównoważone
Luty 25
09:46 2015

Wykorzystanie bloczków silikatowych do realizacji projektu budowlanego daje inwestorowi gwarancję, że powstanie nie tylko obiekt przyjazny środowisku naturalnemu, ale również nie będzie on wymagał zwiększonych nakładów na eksploatację.

Zrównoważone budownictwo to nie tylko trend, ale realne działania, pozwalające na realizację inwestycji odpowiadającej założeniom ekologicznym, ekonomicznym oraz ergonomicznym. Chcąc je osiągnąć, konieczny jest dobór odpowiednich materiałów, które sprawią, że przygotowany obiekt nie wpłynie negatywnie na jego bezpośrednich bloczki silikatowe fot. Grupa Silikatyużytkowników oraz na środowisko, ale dodatkowo pomoże ograniczyć wykorzystanie energii. W kwestii ergonomii, zasadniczą sprawą, którą mogą zagwarantować odpowiednie materiały konstrukcyjne, jest osiągnięcie wygody termicznej, akustycznej i wizualnej. Jedną z odpowiedzi na wymienione wymagania są bloczki silikatowe. Produkt, który dzięki zastosowanym w procesie ich wytwarzania naturalnych surowców, nie powodują problemów zdrowotnych oraz jest nieszkodliwy dla środowiska, a także dzięki swoim właściwościom akumulacyjnym, w wymierny sposób pomagają obniżyć koszty związane z eksploatacją obiektów – mówi Joanna Nowaczyk, Doradca Techniczny Grupy SILIKATY.

Silikaty wytwarzane są z piasku, wapna i wody, co powoduje, że przygotowane z nich elementy posiadają te same właściwości, którymi pierwotnie cechują się te surowce. Tym samym stężenie pierwiastków promieniotwórczych jest w nich minimalne i wynosi zaledwie f1<0,16 Bg/kg, f2. „Zielone budownictwo” to przede wszystkim korzystanie z naturalnych materiałów i surowców, ale także osiągnięcie finalnego efektu, który będzie w jak najmniejszym stopniu budowa fot. Grupa SILIKATYwpływał na wysokość opłat eksploatacyjnych. – Bloczki silikatowe zapewniają realizację inwestycji, która jest przyjazna dla środowiska, atrakcyjna ekonomicznie pod względem utrzymania i co najważniejsze gwarantuje użytkownikom stworzenie jak najlepszych warunków klimatycznych w poszczególnych pomieszczeniach. Elementy wapienno-piaskowe są wyjątkowo wytrzymałe na ściskanie, dzięki czemu bez dodatkowego zakresu prac budowlanych, można przy ich zastosowaniu wznosić wielokondygnacyjne budynki. Duża gęstość bloczków wynosząca od 1400 do 2200 kg/m3 sprawia, że dobrze akumulują ciepło i tym samym zmniejszają koszty energii, co jest szczególnie istotne w okresie grzewczym. Silikaty mogą być również z powodzeniem stosowane na zewnątrz. Charakteryzują się niską nasiąkliwością oraz mrozoodpornością, dzięki czemu można ich używać do budowy ścian elewacyjnych – dodaje Joanna Nowaczyk.

Zalety tak prostego materiału, jakim są bloczki silikatowe, powodują, że zyskuje on coraz większe uznanie nie tylko u inwestorów indywidualnych, ale także firm deweloperskich, czy ekip wykonawczych. Elementy wapienno-piaskowe to nowoczesny materiał budowlany, wykonany z tradycyjnych surowców, który pozwala na oszczędności na każdym etapie budowy, a później także podczas wieloletniej eksploatacji obiektów.

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy!

W tym momencie nie ma tutaj żadnych komentarzy, czy chcesz dodać nowy?

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *