Wroclavia w sercu Wrocławia | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Wroclavia w sercu Wrocławia

Wroclavia w sercu Wrocławia

Wroclavia w sercu Wrocławia
Czerwiec 15
18:25 2015

W miejscu  dawnego dworca PKS we Wrocławiu powstanie olbrzymia galeria handlowa „Wroclavia”. Kompleks zajmie działkę o powierzchni niemal czterech hektarów w samym centrum miasta, a  poza podziemnym dworcem PKS znajdzie się tu ponad 200 sklepów, biura, kino, restauracje i parking. Zakończenie budowy planowane jest na jesień 2017 roku.

Z chwilą ukończenia inwestycji Wrocław otrzyma z pewnością obiekt wyjątkowy. Z jednej strony, w podziemiach, nadal funkcjonował będzie tam dworzec PKS, ale na Wroclavia_tereny zielone Fot. Unibail- Rodamcopowierzchni znajdzie się olbrzymia galeria handlowa z restauracjami, sklepami i kinem z 24 salami, w tym z pierwszym we Wrocławiu IMAX’em. Kierowcy otrzymają do dyspozycji 2 300 miejsc parkingowych. Na rowerzystów czekać będą miejsca parkingowe na zewnątrz jak i kryty parking w środku budynku.

Na konferencji prasowej we wrocławskim Muzeum Architektury przedstawiciele inwestora, firmy Unibail-Rodamco opowiadali o inwestycji i przedstawili wizualizacje nowej galerii, a Arnaud Burlin, dyrektor zarządzający Unibail-Rodamco na Europę Centralną, przedstawił również oficjalną nazwę inwestycji: Wroclavia.

Kompleks handlowo – biurowy „Wroclavia” powstaje przy ul. Suchej we Wrocławiu na terenie dawnego dworca autobusowego PKS, w samym centrum miasta. Koszt inwestycji wynosi 220 mln euro, a planowany termin ukończenia budowy to jesień 2017 roku. Architektura obiektu jest bardzo nowoczesna i celowo kontrastuje ze starszą zabudową Wrocławia. Tym samym wpisuje się we współczesną tkankę miasta jako symbol architektury XXI wieku. Inspiracją dla projektu było drzewo Wroclavia wejscie glowne, Fot. Unibail- Rodamco– dąb „Przewodnik”. Ten ponad 300-letni, zabytkowy okaz, który rośnie u zbiegu ulicy Borowskiej i Suchej na terenie inwestycji, zostanie wkomponowany w bryłę budynku i będzie witał gości przy wejściu głównym.

Kompleks „Wroclavia” będzie zintegrowany z nowoczesnym dworcem autobusowym o powierzchni 5000 m2. Nowy dworzec będzie przestronny, jasno oświetlony i łatwo dostępny zarówno z ulicy jak i kompleksu handlowo – biurowego.

Obiekt został zaprojektowany przez polską pracownię IMB Asymetria Architekci, która wśród swoich realizacji ma m.in. centra handlowe, gmachy użyteczności publicznej, kultury oraz sztuki. Wystrój wnętrz „Wroclavii” opracowuje paryska pracownia Saguez&Partners. – Tworzymy projekty na lata, a inwestycja wartości niemal miliarda złotych jest tego najlepszym dowodem. W naszej długoterminowej strategii traktujemy Polskę i Wrocław bardzo poważnie – mówi Arnaud Burlin z Unibail- Rodamco.

Powiązane artykuły

2 komentarze

 1. leonardi
  leonardi Czerwiec 15, 18:44

  Malkontenci narzekają, a mi się podoba 🙂

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. Remika
  Remika Czerwiec 16, 08:24

  A ja się zastanawiam po co nam we Wrocławiu kolejna galeria w centrum miasta? Przecież w promieniu kilometra jest jeszcze Sky Tower, Renoma i Arkady Wrocławskie i Galeria Dominikańska!! To jakieś jaja są.

  Odpowiedz na ten komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *