Palisady Joniec uporządkują Twój Ogród | InfoBudownictwo.pl 

InfoBudownictwo.pl

Palisady Joniec uporządkują Twój Ogród

Palisady Joniec uporządkują Twój Ogród

Palisady Joniec uporządkują Twój Ogród
Maj 06
10:00 2015

Rozrastająca się trawa, którą trudno skosić, szalejące krzewy, które trudno ujarzmić… Któż tego nie zna? Wielu użytkowników ogrodów zmaga się z naturą, która niczym nieograniczona wyrasta w kierunkach trudnych do przewidzenia. Można temu zaradzić w łatwy i szybki sposób.

W czym palisady nam pomogą?

Palisady betonowe firmy JONIEC świetnie sprawdzają się do umacniania skarp, tarasów, ścieżek. Można je także z powodzeniem stosować do ograniczania rabat Palisada Mogielica, Fot. JONIECkwiatowych czy przestrzeni pod drzewkami i roślinami ozdobnymi. To bardzo praktyczna ozdoba ogrodu, alternatywa dla klasycznych płotków. Dzięki palisadom nie tylko wprowadzimy ład i porządek, ale także zróżnicujemy przestrzeń ogrodu.

Jakie parametry są ważne?

Ważnym parametrem przy wyborze palisad jest ich trwałość. Warto zainwestować w produkty dobrej jakości, gdyż pozwoli nam to cieszyć się pięknym ogrodem przez długie lata. Firma JONIEC stosując nowoczesną technologię zagęszczania betonu Vibro Technology oferuje trwałe i solidne produkty. Wypracowana przez lata technologia Splitting Technology pozwala wiernie imitować piękno łupanego kamienia. Niepowtarzająca się łupana powierzchnia każdego elementu nadaje ogrodowi unikatowy i zjawiskowy wygląd.

Projektując rozmieszczenie betonowych obrzeży warto zaznajomić się z dostępnymi wymiarami palisad. W zależności od charakteru ogrodu i architektury domu możemy zastosować elementy o jednym wymiarze lub wymieszać palisady o różnych wysokościach. Klasyczny i spokojny efekt uzyskamy budując równy rząd z jednakowych elementów. Wymieszanie palisad o różnej wysokości spowoduje, że uzyskana konstrukcja będzie bardziej szalona i awangardowa.

Ważnym parametrem z punktu widzenia estetyki jest kolor palisad. Obrzeża betonowe dopasowujemy do koloru elewacji, dachu, kostki brukowej lub innego elementu Palisada Mogielica, Fot. JONIECotoczenia. Do wyboru są palisady jednokolorowe (np. piaskowe, szare, czarne) lub wielokolorowe. Multi-color to efekt uzyskany dzięki wymieszaniu w toku produkcji kilku barwników. Każdy element jest inaczej ubarwiony, co pozwala stworzyć niepowtarzalne i wyjątkowe melanże.

Łatwy i szybki montaż

Montaż palisad jest niezwykle prosty. Głębokość posadowienia palisady w ziemi powinna być skonsultowana z projektantem lub konstruktorem, który ustali ten parametr na podstawie warunków otoczenia i obciążenia, jakie palisada będzie przenosić ( np. na płaskim terenie palisada może być zagłębiona na mniejszą odległość, niż na skraju zbocza ). Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu, na dnie którego należy ułożyć warstwę drenażu z materiału mrozoodpornego. Następnie kładziemy warstwę suchego betonu i ręcznie go zagęszczamy. Na świeży beton układamy palisady zagłębiając je do wysokości ustalonej z projektantem. Po ułożeniu linii z palisad obsypujemy je z dwóch stron suchym betonem aż do poziomu ziemi.

Szeroki wachlarz możliwości

Zakres wykorzystania palisady jest olbrzymi i zależy jedynie od wyobraźni osoby projektującej ogród. Dzięki palisadom stworzymy nietuzinkową, żywą przestrzeń przeznaczoną do odpoczynku i relaksu.

Tekst sponsorowany

Powiązane artykuły

2 komentarze

 1. jonq
  jonq Maj 05, 10:13

  Palisady to rzeczywiście bardzo fajne rozwiązanie. Nie tylko porządkują przestrzeń wokół domu, ale też dobrze wyglądają otoczone zielenią ogrodu.

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. olssa
  olssa Maj 08, 09:28

  Ale jak wykorzystać te palisady w przydomowym ogrodzie? do tego potrzeba przestrzeni.

  Odpowiedz na ten komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Wymagane pola są zaznaczone *